IoT LAB

UNIS IoT LAB je prostor, kde můžeš realizovat své nápady, získat zkušenosti nebo řešit své školní projekty. Pomůžeme ti s výběrem tématu, poskytneme zázemí a podpoříme tvůj projekt.

Co ti IoT LAB nabízí?

Konzultace, podpora během návrhu a odborné vedení

Ve spolupráci s našimi kolegy můžeš získávat zkušenosti v oblasti návrhu embedded zařízení. Potkáš u nás odborníky se zkušenostmi z analogové i digitální techniky, návrhu DPS, návrhu SW architektur a programování v mikroprocesorové technice.

Přístup do EMC laboratoře a zkušebny VTP

Dostaneš přístup k laboratoři vybavené EMC komorou a nejmodernějšími měřicími přístroji. Své zařízení budeš moci zkoušet na elektromagnetickou kompatibilitu, mechanické vibrace a rázy, teplotní šoky apod. Vyzkoušíš si plný produktový vývoj a přípravu výrobku pro sériové nasazení.

Zázemí vývojové laboratoře

Poskytneme ti přístup do vývojových laboratoří našeho oddělení a umožníme ti plně využívat všech prostředků a nástrojů, které máme.

Zajistíme výrobu prototypů

Své výrobky budeš moci u nás i kompletně vyrobit. Zajistíme výrobu plošných spojů, nakoupíme potřebné součástky a zařízení ti pomůžeme oživit. Pro výrobu mechanických dílů můžeš využít 3D tiskárny, popř. 3-osé CNC centrum.

Jaké projekty u nás můžeš realizovat?

Aktualizace firmware pomocí rádiového přenosu

Řešíme problém se vzdálenou aktualizací našeho firmware v embedded zařízeních. Máme využít sub-GHz rádio nebo jít do BLE? Napadá tě i jiný způsob? Přidej se k nám, navrhni nejlepší způsob a zrealizuj prototyp.

Minimalizace zařízení

Dokážeš dostat zařízení fungující jako GPS tracker s rádiovým přenosem dat do krabičky od sirek? Pak jsi ten, koho hledáme. Zařízení bude tak malé, jak to jen jde – žádné zbytečné součástky a volné piny na procesoru. Čím menší zařízení bude, tím lépe se bude prodávat.

LoRa komunikátor

Zajímá tě IoT (internet věcí) a technologie LoRa? Udělej pro nás rešerši dostupných rádiových obvodů a navrhni prototyp. Uvítáme rozpracování po HW i SW stránce. Máš-li šikovného kolegu, klidně pracujte jako sehraný tým. Výsledek tvé práce integrujeme do našich stávajících zařízení a spolu s námi ho můžeš dále rozvíjet.

Univerzální měřicí stand

Všechny naše výrobky prochází ve výrobě sadou testů. Chceme je zautomatizovat a mít možnost rychlé rekonfigurace. Teď si představujeme řešení postavené na LabView, ale možná tě napadne mnohem vhodnější přístup. Tvým cílem bude navrhnout takový stand, který bude umět zařízení zkalibrovat, nastavit hodnoty na jeho vstupech a zkontrolovat, že elektronika zařízení správně funguje.

Digitální zpracování dat (DSP)

Baví tě analýza a procesing analogových signálů? Chceš psát algoritmy na zpracování, vyhodnocení, klasifikaci a predikci stavů? Pak je tato oblast určena právě pro tebe. Vše s ohledem na minimální výpočetní výkon a energetickou náročnost. Přece jen to bude běžet na jádře ARM Cortex-M0+.

NB IoT komunikátor

Chceš pracovat se žhavou novinkou v oblasti IoT a přenosu dat? Kromě technologie Sigfox a LoRa se bude silně prosazovat tzv. NB IoT. Chceme být připraveni a chceme do toho jít s tebou.

Objevte pro nás svět S2-LP

S2-LP je radiofrekvenční vysílač umožňující komunikaci IoT zařízení po síti Sigfox. Pomozte nám objevit jeho vlastnosti a integrovat ho do našich zařízení. Společně na něm postavíme novou generaci IoT zařízení.

Máš vlastní nápad?

Nevybral sis z nabízených témat a máš zajímavý nápad s jehož realizací chceš pomoct? Napiš nám a domluvíme se na spolupráci.

Jakou formu spolupráce ti nabízíme?

Tvůj projekt můžeš realizovat v rámci bakalářské, diplomové nebo doktorské práce. Nabízíme krátkodobé i dlouhodobé brigády. Pro šikovného vývojáře máme dveře vždy otevřené.
Chceš být součástí IoT LABu?
Kontaktuj nás
PRODUKTY
KONTAKTUJTE NÁS

© 2017 UNIS, a.s. / PUXdesign
7